A jethabarcsosítás során nagy sebességű folyadéksugarat használnak cementtel megkötött talaj kialakítására különböző geometriai alakzatokban.
Általános alkalmazás
Folyamat
A jethabarcsosítás során habarcsosított talajtest kerül kialakításra az altalajban. A jet fúrógép fúrószára a tervezett mélységig hatol az alatalajba. Ezután nagy sebességű folyadéksugár (cementszuszpenzió opcionálisan vízzel vagy levegővel körülvéve) lép ki a fúrószár végén található szelepekből. A fúrószár valamint szelepek forgásával és visszahúzásával a folyadéksugarak erodálják és a habarccsal megkeverik a környező altalajt.
Az alkalmazástól és a talaj típusától függően a módszer három változatának valamelyikét használják: egy-folyadékos módszer (csak injektálóhabarcs befecskendezése az altalajba), két-folyadékos módszer (légsugárral körülvett injektálóhabarcs befecskendezése) és a három-folyadékos módszer (légsugárral körülvett vízsugár külön habarcs-nyílással). A jethabarcsosítási eljárással talajbeton lemezek, egész cölöpök vagy cölöp-részek hozhatók létre tervezett méretben, szilárdsággal és/vagy áteresztőképességgel.
A talajbeton geometriai és fizikai tulajdonságait a helyi altalaj alapján tervezik. Mivel ez egy erózió alapú rendszer, a talaj erodálhatósága fontos szerepet játszik a geometria, minőség és előállítás előrejelzésében. A kohéziómentes talajok jethabarcsosítással jellemzően könnyebben erodálhatóak, mint a kohéziós talajok.
Előnyök
Minőségbiztosítás
Negyven éves tapasztalattal a világ különböző pontjain a Keller több jethabarcsosítási projektet követett és hajtott végre a világon, mint bármelyik más vállalkozó.
Ezenfelül a folyamatos technológiai fejlesztések, mint például a Keller saját cölöpátmérő meghatározó módszere, az „akusztikus átmérő vizsgálat” (ACI), biztosítják a projekt követelményeknek való megfelelést.